Osvětlení pod kuchyňskou linkou

Moderním a úsporným řešením osvětlení kuchyňské linky jsou svítidla s LED technologií nejen z důvodu úspory energie, ale také díky možnosti snadné instalace na těžce přístupná místa.

Náš obchod nabízí hned 2 možnosti, jak kuchyňskou linku osvětlit.

 

1) Osvětlení LED páskem

 

Nejčastějším způsobem je právě použití LED pásku – bývá voděodolný, snadno se instaluje a dostanete ho prakticky kamkoliv.

Jak se pásek instaluje a co je potřeba?

  • LED PásekJe možnost jej zkracovat co 5cm a tím pádem si zvolit délku dle vlastního uvážení. Doporučuje se použít pásek voděodolný (Krytí IP65 – odolnost proti stříkající vodě)

Také se do kuchyně hodí spíše studená bílá barva světla, takže můžete použít třeba tento LED pásek anebo tento LED pásek, ale fantazii se samozřejmě meze nekladou

 2

 

  • Konektor na spojení mezí páskem a zdrojem – Abychom nemuseli pájet, tak použijeme konektor na propojení LED pásku a napájecího zdroje. Některé konektory obsahují i zabudovaný vypínač (musíme dát pozor na šířku pásku a konektor – 8mm a 10mm) 

1

  

  • Zdroj napětíPoslední nutnou součástí světla je zdroj napětí. Zajímá nás jeho konektor (opět tak, aby seděl s propojením mezí páskem a zdrojem – nejčastěji 2,1/5,5mm). Výkon zdroje (počet W) spočítáme tak, že vynásobíme příkon pásku (uvádí se ve Wattech na metr dílky -  W/m) a vynásobíme ho délkou použitého pásku a přídáme cca 15% - např. na 2m pásku o Příkon 6W/m budeme chtít cca 15W zdroj (2x6 + 15%)

3

 Jakmile máme tyto 3 komponenty, tak je pouze spolu propojíme a LED pásek nalepíme na dané místo (všechny naše LED pásky mají samolepící stranu).

Celé zapojení můžeme ještě vylepšit o hliníkové lišty, pohybová čidla a samostatné spínače.

 

 2) Osvětlení LED nábytkovým svítidlem

 

Druha možnost je použití nábytkového LED svítidla. I jejich instalace je snadná a dá se použít prakticky kdekoliv. V nabídce máme rozměry od 30 do 120 cm v teplé a neutrální bílé barvě.

Co budeme potřebovat?

 4

 

5

 

  • SpojkaPokud chceme použít více světel vedle sebe, tak je nejjednodušší je spojit touto spojkou

 6

Instalace obou možností je snadná a zvládne ji každý. Pokud si nebudete s něčím vědět rady, tak se na nás neváhejte kontaktovat.