Zapojování bílých LED pásků

 

Co je to LED pásek?

Led pásek je samolepící ohebný pásek, který má na sobě napájeny LED diody. Díky svému provedení je dobře ohebný a díky tomu se hodí pro osvětlení míst, kde jiný typ zdroje světla nebude tak účinný. LED pásky působí jednoduše a přitom elegantně, a tak se hodí jako skvělý doplněk veškerých domácích prostor.

 

Zkracování LED pásku

Pásky jako takové se dají zkracovat po určitých délkách (nejčastěji 5cm). Stačí na to i obyčejné nůžky. LED pásky mají jasně označené místo, kde se dají rozstřihnout. V případě, že pásek zkrátíte jinde, tak poslední kousek (5cm) nebude svítit.

 

Zapojení LED pásku pomocí konektoru

Konektory se používají nejen pro napájení, ale také pro prodloužení či ohyb LED pásku. V případě použití konektoru musíme dávat pozor na šířku pásku (8mm anebo 10mm) a na polaritu (+ a -)

 

Spojování LED pásků

LED pásky se dají samozřejmě také spojovat. Slouží k tomu speciální spojky (opět musíme dávat pozor na šířku pásku)

 

Napájení LED pásků

Napájení LED pásků si můžeme usnadnit například DC konektorem se samicí již přímo spojenou anebo si koupíme jen DC konektor a ten si sami snadno spojíme.

 

Nalepení LED pásku na kovové profily

Chceme-li snadno dosáhnout profesionálního výsledku při instalaci LED pásků, tak doporučujeme použít kovové profily spolu s difuzorem.